Vendetta RPG Paravan Sunucu Açıyor

SA-MP bitiyor mu? Bu soru yıllardır SA-MP oyuncularının birbirine sordukları bir sorudur. Yıllardır bitmesi konuşulurken Epic Games bedava Grand Theft Auto V dağıtması ve Fivem, RAGE:MP ve Alt:V gibi istemciler üzerinde sunucu açmış veya açmayı planlayan kişilerin iştahını kabartmış olmalı. Hatta SA-MP üzerinde yıllardır yerini koruyan Vendetta RPG bile Fivem üzerinde bir yazılı sunucu işine girişmiş. GTA V rol sunucuları arasından Vendetta RPG‘de payını almak için platforma yatırım yapmaya başladı diyebiliriz. İstemci seçimi beni biraz şaşırttı aslında yıllardır yazı tabanlı bir sunucu olan Vendetta RPG Alt:V veya RAGE:MP yerine sesli rol ile bilinen Fivem mecrasını seçmesi ticari kaygının bir sonucu olabilir mi?

Yeni Paravan Sunucunun Adı “Exile RP”

SA:MP platformunun amiral gemisi olarak tabir edilen Vendetta RPG Fivem üzerinde açacağı paravan sunucunun adı Exile RP olacak. Exile RP sitesine girdiğinizde “Vendetta RPG iştirakıdır” yazısı gözünüze çarpmaktadır. Vendetta RPG SA-MP üzerinde kaliteli bir sunucu olmasının imajını Fivem istemcisi üzerinde koruyamayacağını mı düşündü? Bu yüzden marka adına zarar vermemek adına paravan bir sunucu yarattı. Fivem rol GTA rol dünyasının Wall Street’i sayılabilecek bir istemci. Scriptlerden tutun oyun içi mülkleri bile oyun dışı bir paraya satan deyim yerindeyse oyuncuyu sağman inek gibi sağan sunucuların bulunduğu bir platformda sunucu açmak oyuncularında gözünde ticari gelir kaygısından başka bir ifadeye gelmemektedir.

Başarılar Bizden, Geliştirmek Sizden

Sonuç olarak bu yolda ilerlemeyi düşünen sunucu yönetimine başarılar dilemek boynumuzun borcudur. Umarım SA-MP üzerinde yakaladığınız kaliteyi Fivem üzerindede kaybetmez diğer Fivem sunucularına örnek olursunuz. SA-MP üzerinde bir bir sunucuların azalması ve modern oyunlar üzerinde Türk sunucularının artmasını diliyorum.

1 Comment

  1. Kötü bir tercih yapmışlar. Fivem çöplüktür.

    Cevap

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Şifremi Unuttum

Araç çubuğuna atla